У цій статті ми намагатимемося розповісти вам як правильно налаштувати Minelab Equinox для максимально продуктивного пошуку на складних мокрих ґрунтах.

Як вже давно повелося усі власники будь яких приладів (особливо новачки) намагаються вижати зі свого приладу можливий максимум, особливо якщо вартість приладу така як у Еквінокса! :) І на цьому робиться найбільше помилок. Бо часто люди які не розуміють фізику процесу роблять такі налаштування, які дають максимальну дальність визначення по повітрю, а тут як раз і криється найбільша помилка пошуковиків-початківців, а іноді навіть і "бувалих".
Одразу наголошу, що в подальшому мова йтиме виключно про пошук на суші і пляжний аспект я зачепати не буду, це взагалі окрема специфіка. На прикладі Еквінокса ми знаємо, що найглибшими є перші дві швидкості приладу, а найчутливішими програмами до усіх ґруп цілей є другі програми (Парк2 / Поле2) але не всі знають, що ці швидкості і ці програми можна використовувати не в усіх пошукових умовах. Через збільшений вплив високих частот на складних мокрих ґрунтах "другі" програми відпрацьовують значно гірше за перші. На власному досвіді переконався що на мокрому чорноземі краще використовувати саме перші програми (віддаю перевагу "Парк1").
Був проведений невеличкий експеримент. Прилад Minelab Equinox 800. На глибину 28см. були закопані 10коп. України, так от на обох "других" програмах VDI для цієї цілі було в р-ні "2", в той самий час на "перших" в р-ні "10". Що говорить про те, що на "другій" програмі на даному конкретному ґрунті, за конкретних умов (мокрий ґрунт) ціль середньої шкали ідентифікації була суттєво знесена вниз. Що в свою чергу означає знесення усіх низькопровідних цілей в діапазон заліза на межевих глибинах. Отже замість приросту чутливості до золота та олов'янистої бронзи ми отримуємо абсолютно зворотній ефект.
Також хочу наголосити на тому, що на правильність ідентифікації впливає не лише вибір пошукової програми, а і налаштування швидкості. На швидкості від "1" до "3", (Парк1) на вищезазначену монету 10коп. України на 28см. в кінці маху були чутні "залізні" підхрипування. Це при тому що параметр Fe завжди встановлений на "0". При зменшенні підсилення лише зменшувався звук від цілі. Проте при виборі швидкості "4" було отримано чіткий двосторонній кольоровий сигнал і без відчутної втрати глибини!

Як висновок хочу сказати:
1. Не варто використовувати "другі" програми (Парк 2, Поле 2) на мокрих важких ґрунтах, бо це може призвести до "сліпоти" приладу та фантомних спрацювань.
2. Другі програми здатні додати чутливості до дрібних та низькопровідних цілей на сухих та легких ґрунтах. Варто обирати другі програми (Парк 2, Поле 2) за умови можливості ведення комфортного пошуку.
3. Правильно підібраний параметр швидкості також може сильно впливати на правильність ідентифікації цілей.
4. Збільшення швидкості не обов'язково негативно впливатиме на глибину, проте як вже вище зазначив може значно покращити ідентифікацію (дане твердження абсолютно справедливо стосовно складних ґрунтів, на легких ґрунтах буде інакше).
5. В складних умовах пошуку перші програми також відмінно відпрацьовують по дрібних та низькопровідних цілях (перевірено дослідним шляхом).
6. Рекомендую завжди підбирати програми та налаштування пошуку відповідно умов та цілей пошуку. Щоб правильно налаштувати прилад достатньо просто прикопати ціль на межеву глибину та дослідним шляхом підібрати найкращі налаштування за яких буде правильна ідентифікація цілі та максимальна глибина.

Користуючись цими простими порадами, Ваш Equinox принесе Вам багато знахідок та задоволення від нашого хоббі!